polski English rosyjski Deutsch

Aktualności


WYSTĘP ZESPOŁU MALI POLIGRODZIANIE 2017

W dniu 18.06.2017 r. nasz Dom odwiedziła poznańska grupa „Mali Poligordzianie”, jest to zespół folklorystyczny powstały przy Zespole Tańca Ludowego Politechniki Poznańskiej „Poligrodzianie” w 1985 roku. Grupa liczy sobie około 50 młodych tancerek i tancerzy w wieku 6-14 lat. Zespół uczestniczy w wielu prestiżowych festiwalach zagranicznych m.in. w Belgii, Danii, Kanadzie, Korei Południowej i we Włoszech. Grupa umiliła czas naszym pensjonariuszom wykonując kilkanaście utworów tanecznych oraz śpiewanych m.in. z repertuaru zespołu Mazowsze. Po występie, który dostarczył wielu pozytywnych wrażeń grupa została zaproszona na mały poczęstunek.



GRILOWANIE 2017

Dnia 15.06.2017 nasi Seniorzy miło spędzili czas na wspólnym grillowaniu. Pogoda dopisała. Kiełbaski, kaszanka i szaszłyki smakowały wybornie. Przy wspólnym stole nie zabrakło śpiewów oraz pogawędek. Seniorzy byli bardzo zadowoleni o czym świadczą uśmiechy na ich twarzach.



WIZYTA CHÓRU POGODNA JESIEŃ 2017

03.06.2017 r. do Willi Kalina po raz kolejny zawitała grupa „Pogodna Jesień”, którą tworzą członkowie Koła Seniora 21 z Mirkowa. Swój występ zespół zaczął od autorskich utworów grupy: „Ballady o Konstancinie”, utworu opowiadającego o naszym mieście oraz „Jesteśmy seniorzy”, „Ania w naszym Kole” oraz „Seniorki z Mirkowa” kompozycji, które przybliżyły słuchaczom historię Koła i jego członków. Grupa wykonała również dobrze znane piosenki „Hej z góry z góry” czy „W Zielonym Gaju” grupy Mazowsze oraz „Złoty Pierścionek” Ireny Santor. Swój występ zespół zakończył wspólnym śpiewaniem z naszymi mieszkańcami piosenki „Szła Dzieweczka do Laseczka”. Po koncercie kierownik „Willi Kalina” p. Ewa Jarka złożyła podziękowania za chęć przybycia do naszego Domu Seniora i wyjątkowy pokaz muzyczny oraz zaprosiła członków „Pogodnej Jesieni” na mały poczęstunek.



DZIEŃ MATKI 2017

W dniu 26.05.2017 z okazji Dnia Matki w Domu Seniora "Willa Kalina" gościliśmy chór "Czerwona Jarzębina" Klubu Seniora z Kawęczynka. Przy dźwiękach akordeonu rozbrzmiały wzruszające pieśni o miłości matczynej oraz słynne utwory z repertuaru Mazowsza.



WYSTĘP ZESPOŁU ETIUDA 2017

W dniu 13.05.2017 r. odwiedził nas zespół pieśni i tańca „Etiuda”, pod okiem choreografki p. Lidii Leszczyńskiej. Skład zespołu stanowią grupy w różnych przedziałach wiekowych. Wśród repertuaru młodzieżowej grupy był słynny „Kankan”, który swą skocznością zachwycił mieszkańców Domu. W wykonaniu zespołu pieśni i tańca nie zabrakło słynnego walca, który porwał do tańca widownia. Występy zachwycały nie tylko oryginalnością układów tanecznych ale także przepięknymi, kolorowymi ubiorami tancerzy.